רועי חיון על השקעה בנדל”ן בחו”ל – איך לעשות את זה נכון

תוכן עניינים

רק דיברתם עם חבר על כך שאתם חושבים להשקיע בנדל”ן בחו”ל – וכבר זה קורה: בכל פעם שאתם נכנסים למחשב או לסמרטפון, אתם מוצפים בפרסומות על נדל”ן להשקעה בכל מיני מקומות בעולם. אם להאמין לכל הפרסומות האלה, נראה שהעושר והאושר נמצאים ממש מעבר לפינה. כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על הלינק או להרים טלפון, לשלם קצת כסף – ואפשר לצאת לפנסיה ולהתחיל לטייל בעולם.

כמי שעוסק בין השאר בהשקעות בנדל”ן ברחבי העולם, רועי חיון יודע שלא כך הדבר. כמו כל המומחים לנושא, ובניגוד לרבים אחרים שמנסים להפיל בפח משקיעים קטנים, חיון יודע שאמנם השקעות בנדל”ן יכולה להניב תשואה נאה, אך יש לעשות אותה בחוכמה.

אז מה בעצם היתרונות בהשקעות בנדל"ן בחו"ל?

דבר ראשון, המחיר שצריך לשלם על הנכס. בעוד שדירה קטנה בישראל, אפילו בפריפריה, תעלה לכם מיליון שקלים לפחות, באותו סכום כסף תוכלו למצוא בתים מפוארים במדינות שונות בעולם וגם בארצות הברית. במקום לרכוש בית גדול באותו מחיר, תוכלו לרכוש כמה נכסים ולפזר את ההשקעה שלכם. יחד עם זאת, אין חובה להשקיע במספר נכסים. השקעה קטנה יותר.

בנוסף, היצע הנכסים מאוד רחב. ישראל היא אמנם מדינה יפה וכולנו אוהבים אותה מאוד, אבל מה לעשות? היא קטנה! אין כאן הרבה עתודות קרקע וזו אחת הסיבות למחירי הדיור הגבוהים. לעומת זאת, במדינות כמו ארצות הברית, או במדינות שונות באירופה וביבשות אחרות, ההיצע גדול.

היצע שמאפשר גמישות

ההיצע הגדול מאפשר למשקיעים לגוון בין נכסים שונים ובין סוגים שונים של נכסים. תוכלו לבחור בין נדל”ן למגורים, נדל”ן תעשייתי וכו’. לכל סוג נדל”ן כזה יש את היתרונות והחסרונות שלו, וכל משקיע חייב לנתח אותם בהתאם לרצונות, לצרכים ולמגבלות שלו.

קרנות השקעה בנדל"ן

אם קראתם עד כאן, כנראה שאתם מעוניינים מאוד בהשקעה שתכניס לכם כסף, אבל עדיין חוששים לעשות את הצעד הזה ולהשקיע בנדל”ן במדינות זרות. לכן חשוב שתכירו את האפשרות להשקיע בקרנות השקעה. צורת ההשקעה הזאת התפתחה בשנים האחרונות וצברה פופולריות רבה, בדיוק בגלל החשש של משקיעים למצוא את עצמם לבד עם נכס במדינה רחוקה ועם הצורך לנהל אותו.

קרנות השקעה מאפשרות לכם להשקיע בנדל”ן גם אם אתם לא מבינים את שוק הנדל”ן עד לפרטים הקטנים, או אם אין לכם מספיק כסף בשביל לקנות נכסים שלמים בעצמכם. קרנות השקעה מרכזות את הכספים של המשקיעים ומנהלת אותם, ואת הכספים שלה, בשווקי נדל”ן ברחבי העולם.

קרנות הנדל”ן מעסיקות מומחים לתחום שיודעים איך לקחת את הכספים שלכם ולהשקיע אותם במקומות הנכונים. אם אין לכם זמן או כוח ללמוד את נושא הנדל”ן לעומק, ואת נושא הנדל”ן במדינות זרות לעומקו – ייתכן וזו האפשרות העדיפה עליכם.

כפי שניתן לראות, השקעה בנדל”ן היא תחום רחב שיכול להניב הכנסות יפות, אך כדאי לדעת איך לעשות את זה נכון. לפני שנכנסים להשקעה כזאת, כדאי ללמוד על הנושא, על המדינה בה אתם מעוניינים להשקיע ולהכיר את הנושא. אם אתם לא רוצים להשקיע זמן ומשאבים בלימוד הנושא – מומלץ לכם להשקיע דרך קרנות להשקעה בנדל”ן, שאמנם יקחו חלק מהכסף לעצמם, אבל ינהלו אותו בצורה חכמה.

כתוב/כתבי תגובה

נגישות